EDCONNECT


https://www.instagram.com/tv/CBydVrbnmFs/
static/content/c577fedeb10d8fc8baef693ebb69e03a.jpg

EDConnect EP 2

EDConnect Episode 2 with Andrea D'Antrassi of MAD Architects.
https://www.instagram.com/tv/CBOaHmOnhxM/
static/content/e3a229f61ddb717ec99da31240df8a94.jpg

EDConnect EP 1

EDConnect Episode 1 featuring Mike Ellis

EDConnect Seminerleri Başlıyor

EDC Danışmanlık, Gayrimenkulde Strateji Platformu ve MIKiz işbirliği ile Instagram Live üzerinden erişilebilecek EDConnect seminerleri 9 Haziran 2020 Salı saat 21:00’da başlıyor. EDC Ceo’su Elif Ertekin Gürkan moderatörlüğünde tasarımın geleceğine dair temel sorulara farklı coğrafyalardan yanıtlar arayacak seminer dizisinin ilk konuğu 5+ Design mimarlık kurucusu Michael Ellis olacak. Ellis “İnsan Ölçeğine Dönüş” temalı sunumunun ardından katılımcıların sorularını cevaplayacak.

Proje yönetimi ve perakende danışmanlığı konusunda uzman EDC’nin kurucusu ve CEO’su Yüksek Mimar Elif Ertekin Gürkan moderatörlüğünde gerçekleştirilen EDConnect seminerleri, kurumun da ana misyonu olan farklı coğrafyalarda tasarım ve yaratıcı disiplinler arasında bir köprü kurmayı hedefliyor. Deneyimlenen tasarım süreçlerini uluslararası bir platformda dinleyiciye ulaştıracak EDConnect seminerleri sadece tasarım dünyası profesyonelleri için değil kreatif konularla ilgilenen herkesin heyecanla takip edeceği içerikte planlandı.

Elif Ertekin Amerika’da edindiği tasarım ve proje geliştirme deneyimi ile 20 yılı aşkın sürdürdüğü kariyeri boyunca tasarıma ilişkin global bir farkındalık yaratmayı hedefledi. EDConnect bu hedefe hizmet etmenin yanı sıra; yurtdışındaki kreatif çalışmaların yaygınlaşmasını sağlarken, yurtiçindeki iş birlikleri konusunda katılımcıları motive edecek.

EDConnect iki haftalık periyodlarla 10 adet yapılacak şekilde planlandı. İngilizce olacak seminerlerde konuşmacılar global bir bakış açısı ile Türkiye’yi de içine alacak şekilde farklı tasarım konularını irdeleyecekler. Yaratıcı disiplinler, sektör profesyonelleri dışında öğrencilerin de ilgisini çekecek içerik etkinlik sonrasında igtV den ulaşılabilir olacaktır.*

Elif Ertekin Gürkan, EDC Hakkında
Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra (2001), Mimarlık alanında Jaan Holt ve Marco Frascari ile Lisans üstü çalışmasını tamamlamak üzere Virginia Tech (2005) Universitesi’ne giderek Y. Mimar diplomasını aldı.

Profesyonel mimarlık çalışmalarına Amerika’da Atelier Architects, Smith Group Washington DC, DDG (Design Development Group) gibi büyük ve prestijli firmalarla devam eden Ertekin Gürkan, aynı zamanda 2004-2010 yılları arasında ATA-DC (American Turkish Association of Washington DC)'nin Yönetim Kurulu üyesi olarak pek çok sosyal farkındalık projesinde de yer almıştır. 2006 yılında tüm dünyada tanınan ve Sürdürülebilir Mimarlık yapma hakkını veren LEED sertifikasyonunu almaya hak kazanmıştır

2011 yılında Turkiye’ye kesin dönüş yaptıktan sonra bir süre Turkmall şirketinde Proje Geliştirme Departmanında Üst Düzey Yöneticilik yapan Ertekin Gürkan, 2012 yılında kendi Butik Danışmanlık Şirketi olan EDC yi (Ertekin Proje Geliştirme Danışmanlığı) kurmustur. EDC ile Tasarım ve Gayrimenkul Geliştirme alanında yurtdışı ve yurtiçinde sektörün önde gelen pek çok projesinde 20 yılı aşkın çalışmaların sonunda edindiği güçlü tasarım, proje yönetimi ve proje geliştirme tecrübesi ve geniş müşteri portföyünü kullanarak Turkiye’nin en önemli projelerine imza atmaktadır.

EDC ile Mimari çalışmalarına devam eden Ertekin Gürkan, Turkiye’de iş yapan pek çok yabancı ofisin temsilciliğini yapmaktadır. Aralarında RHI (Roy Higgs Iternational), DI (Design International), MAD Architects, 5+Design, Zaha Hadid Architects gibi dünyaca ünlü firmalar EDC’nin danışmanlığı altındadır.

Özel sektördeki çalışmalarının yanı sıra Ertekin Gürkan, Medipol Universitesi Mimarlık Fakültesi’nde misafir Öğretim Görevlisi olarak Mimari Tasarım dersleri vermektedir.

Özyeğin Üniversitesi Alp Alkaş Parekende ve Gayrimenkul Yönetimi 2019 Sertifikasyonuna sahip olan Ertekin Gürkan aynı zamanda GISP (Gayrimenkulde Strateji Platformu) üyesidir.